Дарение – десет броя болнични реанимационни легла

На 01.06.2018 г. МБАЛ – Национална кардиологична болница получи дарение от Швейцария – десет броя болнични реанимационни легла.

Ръководството на болницата изказва огромната си благодарност към Дарителя – Фондация „Помощ и подкрепа“ на Швейцарския Малтийски орден и лично към нейния Изпълнителен Директор г-н Гуидо Щьокли, благодарност към българското посолството в Берн и лично към г-жа Плугчиева без чието активно участие нямаше да бъде осъществена тази дарителска инициатива.

Инициативата е резултат от дългогодишното добро сътрудничество между г-жа Плугчиева, екипа на посолството ни и Фондацията.

Ръководството на Национална кардиологична болница изказва голяма благодарност и на проф. Валентин Джонов от Университетската болница InselSpital в Берн, който организира цялата логистика по изпращане на леглата към България, както и на г-н Драгомир Даков – собственик на фирма „Булгарком” ООД, който безвъзмездно предостави механизация за разтоварването на реанимационните легла на територията на болничния комплекс.

дарение от Фондация "Помощ и подкрепа"

безвъзмездна помощ

болнични реанимационни легла 2018