Пижо и Пенда поздравиха децата в НКБ

1-ви март в НКБ, детска кардиологияНа специално тържество в Националната кардиологична болница по случай 1 март медицинските клоуни, по-известни като д-р Куку и д-р Пипи,  влязоха в ролята на Пижо и Пенда. Те пожелаха на  децата от Клиниката по детска кардиология да са здрави, румени и засмени. По стара традиция всички бяха закичени с мартенички, които са изработени от доброволците от Асоциация „Детско сърце”.

На тържеството присъстваха изпълнителният директор на Националната крадиологична болница проф. Марио Станкев, заместник-кметът на район „Илинден” Галя Минчена, проф. Маргарита Цонзарова, председател на Асоциация „Детско сърце”, както лекари и медицински сестри от лечебното заведение.

Малките пациенти се включиха и в арт работилницата за изработване на мартенички от бели и червени балони.