Два нови монитора дарение за Клиниката по детска кардиология

ДарениеВ седмицата на вродените сърдечни малформации (7-14.02.2018) Клиниката по детска кардиология на Националната кардиологична болница получи дарение от два монитора.

Мониторите са поставени в интензивния сектор и служат за оценка на жизнените показатели – сърдечна честота, артериално налягане, дишане, кислородно насищане на кръвта – на новородени, кърмачета и деца, постъпили в тежко състояние за диагностично уточняване, както и на деца след сърдечна операция, преведени от детско кардиологично интензивно отделение.

Двата монитора бяха закупени изцяло с дарителски средства от две дарителски кампании в Платформата (platformata.bg).

През декември 2017 д-р Бояна Петкова, най-активният потребител на Платформата, започна кампания за набирането на средства за монитор за детско отделение. Дарени бяха 2 197  лв.

По същото време Анета Ралчева отправи апел към бегаческо общество да дари средства за мултипараметричен пациентен монитор. Бегачите дариха общо 1 735 лева.

Първоначалната им идея бе мониторите да бъдат дарени на Клиниката по детска онкология и хематология към ИСУЛ. Непосредствено преди Нова година обаче Клиниката на ИСУЛ получи като дарение нужните й монитори. Тогава средствата, набрани през Платформата.бг, бяха насочени по желание на д-р Бояна Петкова и Анета Ралчева към Националната кардиологична болница.

Историята е хубава и краят й е хубав. Платформата.бг ще ви помогне да напишете своята хубава история.