Официално откриване на Детско кардиологично отделение

Обновено и модернизирано детско кардиологично отделение в НКБ март 2016

На 1 март 2016 г. (вторник) в 10.00 часа официално ще се открие обновеното и модернизирано Детско кардиологично отделение в Националната кардиологична болница в София, ул. „Коньовица” 65.

Церемонията, на която ще присъства министърът на здравеопазването д-р Петър Москов ще бъде последвана от брифинг, в който ще участват и изпълнителният директор на Националната кардиологична болница проф. д-р Марио Станкев, началникът на Клиниката по детски болести и детска кардиология доц. д-р Анна Кънева.

Ремонтът на Детското кардиологично отделение продължи близо година. Средствата за него са отпуснати от Министерството на здравеопазването.

Клиниката по детски болести и детска кардиология и отделението по хирургия на вродените сърдечни малформации са единствените структури в страната, в които се осъществява цялостна диагностика и лечение, включително и чрез интервентни процедури на деца с вродени и придобити сърдечни заболявания.